
























This lovely home is located in a quiet, family-friendly neighbourhood. It features a spacious living room with a fireplace, a modern kitchen with stainless steel appliances, and a large backyard perfect for entertaining. The master bedroom has its own private bathroom and walk-in closet. The other two bedrooms are also generously sized and share a full bathroom. The basement is fully finished and can be used as a family room, home office, or gym. This home is close to schools, parks, and shopping. It is also a short drive to the highway, making it easy to commute to work.
| Taxes & Fees | |
| Property Taxes | $2,985 (2025) |
| Home Details |
| Floor Area | 1,292 sqft |
| Age | 33 years (1993) |
| Property Info |
| Property Type | Apartment/Condo |
| Bedrooms | 2 |
| Bathrooms | 2 |
| PID | 017-848-245 |
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted West Vancouver Agents
#2006 2024 Fullerton Avenue
| Asking Price: | $599,000 |
| Listing Date: | 2026-May-12 |
| Maint. Fee: | $695 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,078 sqft |
| Price / SqFt: | $556 |
| Age: | 51 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 14 |
| MLS® Number: | R3123278 |
| Distance: | 823 m |
#507 2020 Fullerton Avenue
| Asking Price: | $624,888 |
| Listing Date: | 2026-Jan-05 |
| Maint. Fee: | $694 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,000 sqft |
| Price / SqFt: | $625 |
| Age: | 51 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 141 |
| MLS® Number: | R3076389 |
| Distance: | 859 m |
#304 1528 Bowser Avenue
| Asking Price: | $948,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-08 |
| Maint. Fee: | $510 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,042 sqft |
| Price / SqFt: | $910 |
| Age: | 33 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 48 |
| MLS® Number: | R3109442 |
| Distance: | 1.3 km |
#6D 328 Taylor Way
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | 2026-Mar-18 |
| Maint. Fee: | $944 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,286 sqft |
| Price / SqFt: | $661 |
| Age: | 33 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 47 |
| MLS® Number: | R3084860 |
| Distance: | 0 m |
#903 2024 Fullerton Avenue
| Sold Price: | $565,000 |
| Sold Date: | 2026-Feb-02 |
| Maint. Fee: | $718 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,122 sqft |
| Price / SqFt: | $504 |
| Age: | 51 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 91 |
| MLS® Number: | R3065345 |
| Distance: | 823 m |
#1218 235 Keith Road
| Sold Price: | $800,000 |
| Sold Date: | 2026-Mar-12 |
| Maint. Fee: | $881 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,222 sqft |
| Price / SqFt: | $655 |
| Age: | 58 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 27 |
| MLS® Number: | R3089773 |
| Distance: | 1.1 km |
#411 1633 Tatlow Avenue
| Sold Price: | $835,000 |
| Sold Date: | 2026-Feb-10 |
| Maint. Fee: | $467 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 992 sqft |
| Price / SqFt: | $842 |
| Age: | 6 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 19 |
| MLS® Number: | R3082332 |
| Distance: | 1.2 km |
#801 1412 Esquimalt Avenue
| Sold Price: | $770,000 |
| Sold Date: | 2026-Apr-27 |
| Maint. Fee: | $790 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 993 sqft |
| Price / SqFt: | $775 |
| Age: | 51 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 13 |
| MLS® Number: | R3111079 |
| Distance: | 1.6 km |
#302 1480 Duchess Avenue
| Sold Price: | $865,000 |
| Sold Date: | 2026-May-07 |
| Maint. Fee: | $561 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 1,040 sqft |
| Price / SqFt: | $832 |
| Age: | 49 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 6 |
| MLS® Number: | R3118299 |
| Distance: | 1.6 km |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $0 | $1,020,000 | $1,020,000 | +8.4% |
| 2024 | $0 | $941,000 | $941,000 | +0.4% |
| 2023 | $0 | $937,000 | $937,000 | +2.5% |
| 2022 | $0 | $914,000 | $914,000 | +13.3% |
| 2021 | $0 | $807,000 | $807,000 | -9.7% |
| 2020 | $0 | $894,000 | $894,000 | - |