




















| Pricing | |
| Asking Price | $1,699,000 |
| Price per Floor SqFt | $1,099 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,546 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Half Duplex |
| Style of House | 3 Storey |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 032-765-258 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted Vancouver East Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#1 2636 McGill Street
| Asking Price: | $1,449,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-27 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,568 sqft |
| Price / SqFt: | $924 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,086 sqft) |
| Days on Market: | 30 |
| MLS® Number: | R3116320 |
| Distance: | 336 m |
#2 2636 McGill Street
| Asking Price: | $1,499,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-27 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,557 sqft |
| Price / SqFt: | $963 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,086 sqft) |
| Days on Market: | 28 |
| MLS® Number: | R3117499 |
| Distance: | 336 m |
2617 McGill Street
| Asking Price: | $1,448,000 |
| Listing Date: | 2026-May-06 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,553 sqft |
| Price / SqFt: | $932 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,089 sqft) |
| Days on Market: | 20 |
| MLS® Number: | R3121083 |
| Distance: | 403 m |
2743 McGill Street
| Asking Price: | $1,448,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-13 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,447 sqft |
| Price / SqFt: | $1,001 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,026 sqft) |
| Days on Market: | 44 |
| MLS® Number: | R3110826 |
| Distance: | 414 m |
2528 McGill Street
| Asking Price: | $1,319,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-23 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,372 sqft |
| Price / SqFt: | $961 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 64 |
| MLS® Number: | R3103038 |
| Distance: | 437 m |
2889 McGill Street
| Asking Price: | $1,429,000 |
| Listing Date: | 2026-May-15 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,622 sqft |
| Price / SqFt: | $881 |
| Age: | 5 years |
| Land Size: | 0.11 ac. (4,867 sqft) |
| Days on Market: | 12 |
| MLS® Number: | R3124392 |
| Distance: | 547 m |
Assessment and tax information is not available for this property.