| Pricing | |
| Asking Price | $1,329,900 |
| Price per Floor SqFt | $876 |
| Taxes & Fees |
| Maintenance Fee | $576 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.38 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,518 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Townhouse |
| Style of House | 3 Storey |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 800-181-325 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted Vancouver East Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#1 2240 E 39th Avenue
| Asking Price: | $1,499,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-09 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,350 sqft |
| Price / SqFt: | $1,110 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 76 |
| MLS® Number: | R3098334 |
| Distance: | 110 m |
#1 2242 E 39th Avenue
| Asking Price: | $1,649,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-09 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | $999 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 76 |
| MLS® Number: | R3098225 |
| Distance: | 110 m |
#1 2447 E 41 Avenue
| Asking Price: | $1,099,000 |
| Listing Date: | 2026-May-06 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,301 sqft |
| Price / SqFt: | $845 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (3,820 sqft) |
| Days on Market: | 19 |
| MLS® Number: | R3120616 |
| Distance: | 331 m |
#1 5737 Clarendon Street
| Asking Price: | $1,575,000 |
| Listing Date: | 2026-May-25 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,654 sqft |
| Price / SqFt: | $952 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.11 ac. (4,633 sqft) |
| Days on Market: | 23 hours |
| MLS® Number: | R3127297 |
| Distance: | 431 m |
#1 2263 E 35th Avenue
| Asking Price: | $1,648,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-18 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,565 sqft |
| Price / SqFt: | $1,053 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,026 sqft) |
| Days on Market: | 96 |
| MLS® Number: | R3091214 |
| Distance: | 513 m |
#2 5221 Clarendon Street
| Asking Price: | $1,469,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-16 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,626 sqft |
| Price / SqFt: | $903 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (3,957 sqft) |
| Days on Market: | 39 |
| MLS® Number: | R3112337 |
| Distance: | 536 m |
Assessment and tax information is not available for this property.