


































$24,100on May 25, 2026
| Pricing |
| Asking Price | $774,900 |
| Price per Floor SqFt | $845 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $3,986 (2025) |
| Maintenance Fee | $530 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.58 |
| Home Details |
| Floor Area | 917 sqft |
| Age | 21 years (2005) |
| Property Info |
| Property Type | Apartment/Condo |
| Bedrooms | 2 |
| Bathrooms | 2 |
| Ownership Interest | Leasehold prepaid-NonStrata |
| PID | 800-185-149 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted North Vancouver Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#208 560 Raven Woods Drive
| Asking Price: | $650,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-20 |
| Maint. Fee: | $449 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 768 sqft |
| Price / SqFt: | $846 |
| Age: | 21 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 67 |
| MLS® Number: | R3101727 |
| Distance: | 38 m |
#222 560 Raven Woods Drive
| Asking Price: | $659,000 |
| Listing Date: | 2026-May-06 |
| Maint. Fee: | $426 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 781 sqft |
| Price / SqFt: | $844 |
| Age: | 21 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 18 |
| MLS® Number: | R3120784 |
| Distance: | 45 m |
#406 3606 Aldercrest Drive
| Asking Price: | $659,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-06 |
| Maint. Fee: | $381 |
| Bedrooms: | 1 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 760 sqft |
| Price / SqFt: | $867 |
| Age: | 14 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 108 |
| MLS® Number: | R3087441 |
| Distance: | 220 m |
#404 3602 Aldercrest Drive
| Asking Price: | $748,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-23 |
| Maint. Fee: | $436 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 879 sqft |
| Price / SqFt: | $851 |
| Age: | 9 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 63 |
| MLS® Number: | R3102783 |
| Distance: | 223 m |
#219 3629 Deercrest Drive
| Asking Price: | $765,900 |
| Listing Date: | 2026-Apr-27 |
| Maint. Fee: | $611 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 961 sqft |
| Price / SqFt: | $797 |
| Age: | 26 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 28 |
| MLS® Number: | R3116317 |
| Distance: | 265 m |
Assessment and tax information is not available for this property.