



















This lovely home is located in a quiet, family-friendly neighbourhood. It features a spacious living room with a fireplace, a modern kitchen with stainless steel appliances, and a large backyard perfect for entertaining. The master bedroom has its own private bathroom and walk-in closet. The other two bedrooms are also generously sized and share a full bathroom. The basement is fully finished and can be used as a family room, home office, or gym. This home is close to schools, parks, and shopping. It is also a short drive to the highway, making it easy to commute to work.
| Taxes & Fees | |
| Property Taxes | $1 (2025) |
| Home Details |
| Floor Area | 1,088 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Townhouse |
| Bedrooms | 2 |
| Bathrooms | 3 |
| PID | 300-025-049 |
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted North Vancouver Agents
#131 602 E 2nd Street
| Asking Price: | $1,099,900 |
| Listing Date: | 2026-May-08 |
| Maint. Fee: | $430 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,115 sqft |
| Price / SqFt: | $986 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 17 |
| MLS® Number: | R3121610 |
| Distance: | 45 m |
#113 602 E 2nd Street
| Asking Price: | $1,099,900 |
| Listing Date: | 2026-May-21 |
| Maint. Fee: | $472 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,230 sqft |
| Price / SqFt: | $894 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 3 |
| MLS® Number: | R3126994 |
| Distance: | 45 m |
#234 602 E 2nd Street
| Asking Price: | $1,199,000 |
| Listing Date: | 2026-May-08 |
| Maint. Fee: | $410 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,080 sqft |
| Price / SqFt: | $1,110 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 17 |
| MLS® Number: | R3121628 |
| Distance: | 45 m |
#107 650 E 2nd Street
| Asking Price: | $1,165,000 |
| Listing Date: | 2026-May-12 |
| Maint. Fee: | $632 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,336 sqft |
| Price / SqFt: | $872 |
| Age: | 2 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 13 |
| MLS® Number: | R3122708 |
| Distance: | 100 m |
#225 650 E 2nd Street
| Asking Price: | $1,199,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-24 |
| Maint. Fee: | $583 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,168 sqft |
| Price / SqFt: | $1,027 |
| Age: | 3 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 62 |
| MLS® Number: | R3103095 |
| Distance: | 100 m |
#105 602 E 2nd Street
| Sold Price: | $1,199,900 |
| Sold Date: | 2026-Feb-09 |
| Maint. Fee: | $471 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,230 sqft |
| Price / SqFt: | $976 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | R3077844 |
| Distance: | 0 m |
#107 602 E 2nd Street
| Sold Price: | $1,099,900 |
| Sold Date: | 2026-May-22 |
| Maint. Fee: | $472 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,230 sqft |
| Price / SqFt: | $894 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 14 |
| MLS® Number: | R3121595 |
| Distance: | 45 m |
#223 650 E 2nd Street
| Sold Price: | $1,175,000 |
| Sold Date: | 2026-May-01 |
| Maint. Fee: | $638 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,222 sqft |
| Price / SqFt: | $962 |
| Age: | 3 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 16 |
| MLS® Number: | R3112169 |
| Distance: | 100 m |
#112 650 E 2nd Street
| Sold Price: | $1,210,000 |
| Sold Date: | 2025-Dec-17 |
| Maint. Fee: | $632 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,313 sqft |
| Price / SqFt: | $922 |
| Age: | 3 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 57 |
| MLS® Number: | R3060588 |
| Distance: | 100 m |
#161 565 E 2nd Street
| Sold Price: | $1,188,000 |
| Sold Date: | 2025-Dec-03 |
| Maint. Fee: | $474 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,145 sqft |
| Price / SqFt: | $1,038 |
| Age: | 2 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 13 |
| MLS® Number: | R3069051 |
| Distance: | 159 m |
#7 533 E 3rd Street
| Sold Price: | $1,232,500 |
| Sold Date: | 2026-May-21 |
| Maint. Fee: | $594 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,270 sqft |
| Price / SqFt: | $970 |
| Age: | 7 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 22 |
| MLS® Number: | R3117650 |
| Distance: | 179 m |
Assessment and tax information is not available for this property.