





| Pricing | |
| Asking Price | $839,900 |
| Price per Floor SqFt | |
| $868 |
| Taxes & Fees |
| Maintenance Fee | $495 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.51 |
| Home Details |
| Floor Area | 968 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Apartment/Condo |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 2 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 032-070-977 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted New Westminster Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#423 82 First Street
| Asking Price: | $754,900 |
| Listing Date: | 2026-Apr-10 |
| Maint. Fee: | $412 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 807 sqft |
| Price / SqFt: | $935 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 47 |
| MLS® Number: | R3109750 |
| Distance: | 39 m |
#1204 188 Agnes Street
| Asking Price: | $680,000 |
| Listing Date: | 2026-May-11 |
| Maint. Fee: | $527 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 918 sqft |
| Price / SqFt: | $741 |
| Age: | 9 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 15 |
| MLS® Number: | R3122481 |
| Distance: | 144 m |
#1801 188 Agnes Street
| Asking Price: | $869,999 |
| Listing Date: | 2026-Apr-08 |
| Maint. Fee: | $674 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,154 sqft |
| Price / SqFt: | $754 |
| Age: | 9 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 49 |
| MLS® Number: | R3108707 |
| Distance: | 144 m |
#1002 209 Carnarvon Street
| Asking Price: | $650,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-24 |
| Maint. Fee: | $902 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,178 sqft |
| Price / SqFt: | $552 |
| Age: | 50 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 91 |
| MLS® Number: | R3093385 |
| Distance: | 250 m |
#901 38 Leopold Place
| Asking Price: | $630,000 |
| Listing Date: | 2026-May-26 |
| Maint. Fee: | $605 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,201 sqft |
| Price / SqFt: | $525 |
| Age: | 34 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 1 |
| MLS® Number: | R3127988 |
| Distance: | 344 m |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $11,276,000 | $26,746,000 | $38,022,000 | +72.0% |
| 2025 | $12,475,000 | $9,635,000 | $22,110,000 | +77.2% |
| 2024 | $12,475,000 | $0 | $12,475,000 | - |
Asking Price is 97.8% lower than Assessed Value (2026).