






































| Asking Price | $1,050,000 |
| Price per Floor SqFt | $464 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $4,153 (2025) |
| Home Details |
| Floor Area | 2,262 sqft |
| Age | 16 years (2010) |
| Land |
| Land Size | 0.04 ac (1,874 sqft) |
| Price per Land SqFt | $560.30 |
| Property Info |
| Property Type | Row House (Non-Strata) |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold NonStrata |
| PID | 028-032-420 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted Langley Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $709,000 | $497,000 | $1,206,000 | -2.7% |
| 2025 | $771,000 | $469,000 | $1,240,000 | +1.7% |
| 2024 | $766,000 | $453,000 | $1,219,000 | +8.3% |
| 2023 | $662,000 | $464,000 | $1,126,000 | +20.3% |
| 2022 | $564,000 | $372,000 | $936,000 | +23.6% |
| 2021 | $415,000 | $342,000 | $757,000 | +7.5% |
| 2020 | $440,000 | $264,000 | $704,000 | -6.0% |
| 2019 | $457,000 | $292,000 | $749,000 | +4.9% |
| 2018 | $402,000 | $312,000 | $714,000 | +8.3% |
| 2017 | $350,000 | $309,000 | $659,000 | - |
Asking Price is 12.9% lower than Assessed Value (2026).
21065 80 Avenue
| Asking Price: | $949,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-02 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,288 sqft |
| Price / SqFt: | $415 |
| Age: | 13 years |
| Land Size: | 0.05 ac. (2,270 sqft) |
| Days on Market: | 85 |
| MLS® Number: | R3095633 |
| Distance: | 69 m |
21025 80 Avenue
| Asking Price: | $1,049,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-25 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,247 sqft |
| Price / SqFt: | $467 |
| Age: | 13 years |
| Land Size: | 0.05 ac. (2,280 sqft) |
| Days on Market: | 91 |
| MLS® Number: | R3093468 |
| Distance: | 100 m |
21123 80 Avenue
| Asking Price: | $1,040,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-24 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,332 sqft |
| Price / SqFt: | $446 |
| Age: | 14 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 91 |
| MLS® Number: | R3087735 |
| Distance: | 109 m |
21008 80 Avenue
| Asking Price: | $1,049,900 |
| Listing Date: | 2026-Apr-14 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,334 sqft |
| Price / SqFt: | $450 |
| Age: | 14 years |
| Land Size: | 0.04 ac. (1,873 sqft) |
| Days on Market: | 43 |
| MLS® Number: | R3110031 |
| Distance: | 110 m |
20919 80 Avenue
| Asking Price: | $1,088,800 |
| Listing Date: | 2026-Apr-16 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,460 sqft |
| Price / SqFt: | $443 |
| Age: | 11 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 41 |
| MLS® Number: | R3111907 |
| Distance: | 243 m |
#103 7947 209 Street
| Asking Price: | $948,888 |
| Listing Date: | 2026-Jan-12 |
| Maint. Fee: | $383 |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,916 sqft |
| Price / SqFt: | $495 |
| Age: | 4 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 135 |
| MLS® Number: | R3078635 |
| Distance: | 346 m |