







































$38,000on May 12, 2026
| Pricing | |
| Asking Price | $1,850,000 |
| $458 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $6,702 (2025) |
| Home Details |
| Floor Area | 4,036 sqft |
| Age | 4 years (2022) |
| Land |
| Land Size | 0.10 ac (4,286 sqft) |
| Land Frontage | 40 ft |
| Land Dimensions | 40 x ? ft |
| Price per Land SqFt | $431.64 |
| Property Info |
| Property Type | House |
| Bedrooms | 7 |
| Bathrooms | 5 |
| Ownership Interest | Freehold NonStrata |
| PID | 031-184-758 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted Langley Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $956,000 | $976,000 | $1,932,000 | -2.3% |
| 2025 | $1,036,000 | $941,000 | $1,977,000 | -2.6% |
| 2024 | $1,104,000 | $926,000 | $2,030,000 | +0.7% |
| 2023 | $1,101,000 | $915,000 | $2,016,000 | +95.0% |
| 2022 | $1,010,000 | $23,900 | $1,033,900 | +60.5% |
| 2021 | $644,000 | $0 | $644,000 | - |
Asking Price is 4.2% lower than Assessed Value (2026).
19660 75 Avenue
| Asking Price: | $1,850,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-16 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,829 sqft |
| Price / SqFt: | $483 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.10 ac. (4,368 sqft) |
| Days on Market: | 39 |
| MLS® Number: | R3112512 |
| Distance: | 32 m |
7445 197a Street
| Asking Price: | $1,849,900 |
| Listing Date: | 2026-May-15 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,616 sqft |
| Price / SqFt: | $512 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (3,836 sqft) |
| Days on Market: | 9 |
| MLS® Number: | R3124304 |
| Distance: | 180 m |
7545 197a Street
| Asking Price: | $1,899,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-29 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 5 |
| Floor Area: | 3,956 sqft |
| Price / SqFt: | $480 |
| Age: | 4 years |
| Land Size: | 0.10 ac. (4,350 sqft) |
| Days on Market: | 25 |
| MLS® Number: | R3117350 |
| Distance: | 254 m |
19650 73a Avenue
| Asking Price: | $1,399,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-13 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 7 |
| Bathrooms: | 5 |
| Floor Area: | 3,441 sqft |
| Price / SqFt: | $407 |
| Age: | 20 years |
| Land Size: | 0.08 ac. (3,369 sqft) |
| Days on Market: | 42 |
| MLS® Number: | R3110620 |
| Distance: | 308 m |
19662 73a Avenue
| Asking Price: | $1,589,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-26 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 5 |
| Floor Area: | 3,538 sqft |
| Price / SqFt: | $449 |
| Age: | 21 years |
| Land Size: | 0.08 ac. (3,391 sqft) |
| Days on Market: | 60 |
| MLS® Number: | R3103902 |
| Distance: | 310 m |
19667 76b Avenue
| Asking Price: | $1,988,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-19 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,644 sqft |
| Price / SqFt: | $546 |
| Age: | 4 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,041 sqft) |
| Days on Market: | 66 |
| MLS® Number: | R3101826 |
| Distance: | 481 m |