
































| $502 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $4,214 (2024) |
| Home Details |
| Floor Area | 2,292 sqft |
| Age | 46 years (1980) |
| Land |
| Land Size | 0.15 ac (6,392 sqft) |
| Land Frontage | 34.91 ft |
| Land Dimensions | 10.64 x ? m |
| Price per Land SqFt | $179.91 |
| Property Info |
| Property Type | House |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 3 |
| Ownership Interest | Freehold NonStrata |
| PID | 006-320-058 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted N. Delta Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
10356 Skagit Drive
| Asking Price: | $1,300,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-17 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,900 sqft |
| Price / SqFt: | $684 |
| Age: | 53 years |
| Land Size: | 0.20 ac. (8,902 sqft) |
| Days on Market: | 71 |
| MLS® Number: | R3100059 |
| Distance: | 104 m |
10316 Johnson Wynd
| Asking Price: | $1,188,880 |
| Listing Date: | 2026-Apr-27 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,010 sqft |
| Price / SqFt: | $591 |
| Age: | 54 years |
| Land Size: | 0.14 ac. (6,027 sqft) |
| Days on Market: | 28 |
| MLS® Number: | R3117030 |
| Distance: | 261 m |
10421 Santa Monica Drive
| Asking Price: | $1,288,890 |
| Listing Date: | 2026-May-14 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,642 sqft |
| Price / SqFt: | $488 |
| Age: | 52 years |
| Land Size: | 0.16 ac. (6,781 sqft) |
| Days on Market: | 13 |
| MLS® Number: | R3123997 |
| Distance: | 567 m |
8130 Wiltshire Boulevard
| Asking Price: | $1,249,000 |
| Listing Date: | 2026-May-14 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,613 sqft |
| Price / SqFt: | $478 |
| Age: | 53 years |
| Land Size: | 0.18 ac. (7,920 sqft) |
| Days on Market: | 13 |
| MLS® Number: | R3123856 |
| Distance: | 659 m |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $1,106,000 | $50,200 | $1,156,200 | -2.8% |
| 2025 | $1,138,000 | $51,000 | $1,189,000 | +0.2% |
| 2024 | $1,134,000 | $52,600 | $1,186,600 | +6.2% |
| 2023 | $1,065,000 | $52,700 | $1,117,700 | +8.3% |
| 2022 | $984,000 | $48,400 | $1,032,400 | +30.9% |
| 2021 | $745,000 | $43,500 | $788,500 | +6.2% |
| 2020 | $697,000 | $45,400 | $742,400 | - |
Asking Price is 0.5% lower than Assessed Value (2026).