







| Asking Price | $1,408,000 |
| Price per Floor SqFt | $678 |
| Taxes & Fees |
| Maintenance Fee | $402 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.19 |
| Home Details |
| Floor Area | 2,078 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Townhouse |
| Style of House | 3 Storey |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 032-600-119 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
$300M+ closed by our agent network over the past year. Tour this home with a vetted Zealty agent. Only 1 in 10 applicants are accepted, none pay to be recommended, and every agent meets strict entry standards plus ongoing performance reviews.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $1,166,000 | $388,000 | $1,554,000 | - |
Asking Price is 9.4% lower than Assessed Value (2026).
#193 1330 Wellon Street
| Asking Price: | $1,398,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-28 |
| Maint. Fee: | $402 |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,078 sqft |
| Price / SqFt: | $673 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | R3117459 |
| Distance: | 0 m |
#136 3546 Monson Crescent
| Asking Price: | $1,099,900 |
| Listing Date: | 2026-May-15 |
| Maint. Fee: | $300 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,582 sqft |
| Price / SqFt: | $695 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 15 |
| MLS® Number: | R3123321 |
| Distance: | 825 m |
#135 3546 Monson Crescent
| Asking Price: | $1,149,900 |
| Listing Date: | 2026-May-13 |
| Maint. Fee: | $307 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,614 sqft |
| Price / SqFt: | $712 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 15 |
| MLS® Number: | R3123370 |
| Distance: | 825 m |
#146 3546 Monson Crescent
| Asking Price: | $1,299,900 |
| Listing Date: | 2026-May-15 |
| Maint. Fee: | $459 |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,314 sqft |
| Price / SqFt: | $562 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 15 |
| MLS® Number: | R3123356 |
| Distance: | 825 m |
#115 3565 Baycrest Avenue
| Asking Price: | $1,389,000 |
| Listing Date: | 2026-May-05 |
| Maint. Fee: | $528 |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,233 sqft |
| Price / SqFt: | $622 |
| Age: | 4 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 24 |
| MLS® Number: | R3120081 |
| Distance: | 865 m |