





































$25,000on May 21, 2026
| Pricing | |
| Asking Price | $1,274,900 |
| Price per Floor SqFt | $472 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $3,791 (2025) |
| Home Details |
| Floor Area | 2,702 sqft |
| Age | 23 years (2003) |
| Land |
| Land Size | 0.06 ac (2,519 sqft) |
| Land Frontage | 42 ft |
| Land Dimensions | 42 x ? ft |
| Price per Land SqFt | $506.11 |
| Property Info |
| Property Type | House |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold NonStrata |
| PID | 025-384-767 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted Langley Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
20526 66a Avenue
| Asking Price: | $1,175,000 |
| Listing Date: | 2026-Mar-22 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,639 sqft |
| Price / SqFt: | $445 |
| Age: | 23 years |
| Land Size: | 0.07 ac. (2,874 sqft) |
| Days on Market: | 64 |
| MLS® Number: | R3102896 |
| Distance: | 61 m |
20496 67 Avenue
| Asking Price: | $1,399,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-21 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,433 sqft |
| Price / SqFt: | $575 |
| Age: | 23 years |
| Land Size: | 0.06 ac. (2,799 sqft) |
| Days on Market: | 36 |
| MLS® Number: | R3114023 |
| Distance: | 146 m |
20484 67a Avenue
| Asking Price: | $1,499,900 |
| Listing Date: | 2026-Apr-08 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,234 sqft |
| Price / SqFt: | $464 |
| Age: | 21 years |
| Land Size: | 0.12 ac. (5,167 sqft) |
| Days on Market: | 48 |
| MLS® Number: | R3109319 |
| Distance: | 214 m |
6909 208b Street
| Asking Price: | $1,345,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-04 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,399 sqft |
| Price / SqFt: | $561 |
| Age: | 18 years |
| Land Size: | 0.07 ac. (2,893 sqft) |
| Days on Market: | 112 |
| MLS® Number: | R3085865 |
| Distance: | 903 m |
20182 70 Avenue
| Asking Price: | $1,519,000 |
| Listing Date: | 2026-May-01 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,197 sqft |
| Price / SqFt: | $475 |
| Age: | 23 years |
| Land Size: | 0.08 ac. (3,498 sqft) |
| Days on Market: | 22 |
| MLS® Number: | R3119611 |
| Distance: | 973 m |
20199 70a Avenue
| Asking Price: | $1,499,500 |
| Listing Date: | 2026-Feb-18 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 3,095 sqft |
| Price / SqFt: | $484 |
| Age: | 22 years |
| Land Size: | 0.10 ac. (4,395 sqft) |
| Days on Market: | 98 |
| MLS® Number: | R3090166 |
| Distance: | 1.0 km |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $732,000 | $376,000 | $1,108,000 | -2.1% |
| 2025 | $713,000 | $419,000 | $1,132,000 | -2.6% |
| 2024 | $748,000 | $414,000 | $1,162,000 | +2.5% |
| 2023 | $720,000 | $414,000 | $1,134,000 | +9.6% |
| 2022 | $679,000 | $356,000 | $1,035,000 | +33.7% |
| 2021 | $478,000 | $296,000 | $774,000 | +3.3% |
| 2020 | $471,000 | $278,000 | $749,000 | -7.9% |
| 2019 | $568,000 | $245,000 | $813,000 | +5.2% |
| 2018 | $549,000 | $224,000 | $773,000 | +8.7% |
| 2017 | $467,000 | $244,000 | $711,000 | - |
Asking Price is 15.1% higher than Assessed Value (2026).